Prečo servisovať lyže?

image

Už máme po zimnej sezóne a lyže ste odložili len tak do kúta? Tak ich pekne naposledy vyberte a potešte ich servisom po náročnej sezóne :)

Ako nato?

Servis by sa nemal prevádzať sporadicky, iba vo výnimočných situáciách, ale pravidelne. Pravidelne vykonávaný servis je predpokladom k väčším zážitkom z jazdy, športovým výkonom, ale predovšetkým k bezpečnosti.

Štruktúra sklznice lyže vrátane uhlovania hrany a impregnácie voskom sa aplikuje niekoľkokrát za zimnú sezónu s ohľadom na frekvenciu lyžovania a snehových podmienok (kamene na svahu, prírodný sneh, technický sneh…).

Taktiež dobre udržiavaná a voskovaná sklznica šetrí lep na vašich pásoch, nakoľko pás sa dokáže lepšie odlepiť od dobre navoskovanej sklznice a aj lepšie prilieha , čiže dokážete urobiť viac výšlapov bez toho aby vám pás ztrhlo.

Je úplne nevyhnutné, aby lyže boli pripravené pred začiatkom sezóny. V tomto smere odporúčame si nechať spraviť veľký servis vždy na konci sezóny a to z toho dôvodu, aby impregnačná vosková vrstva na sklznici zakonzervovala sklznicu a spodnú hranu.

Veľmi dôležité je aj kontrola viazania a lyžiarok, či nepotrebujú príslušný repas po náročnej sezóne.

0