Ako uskladniť pásy bez straty životnosti.

image

Chcete predlžiť životnosť vašich skialpinistických pásov? Tak čítajte ďalej :)

Čo ešte treba urobiť pred uskladením?

Na začiatok si môžeme povedať toľko, že každoročne sú skialpinistické pásy v sezóne vystavené opotrebovaniu a aj určitému technickému poškodeniu. Aby sme ale predišli väčším stratám a to napr: životnosti lepidla, tak po sezóne si treba pásy opticky prezrieť a ošetriť. Pásy môžeme zbaviť nečistoty ako je napr: ihličie a podobné závady pomalým odstraňovaním za pomoci pinzety, prípadne aj plošne za pomoci teplovzdušnej pištole, no tu treba počítať s tým, že prídeme k strate lepidla.

Nanesenie lepidla

Lepidlo si samozrejme môžeme opätovne naniesť z tuby rozotretím za pomoci špachtli, alebo zákazníckymi kartami ktoré nepoužívate, prípadne ak chcete použiť tvz. trensfer tape foliu na ktorej je lepidlo, tak tu použijeme žehličku. Pás si vieme dočistit od lepidla aj riedidlom, technickým benzínom na 100% dočistenie. Ked už máme pás vyčistený, tak pomali nalepíme fotliu a žehličkou pri telote 150°C prechádzame pomali od zadnej časti pása smerom dopredu. Foliu este necháme na páse cca 2-5min a potom pomali postupne strhame. Lepidlo na pásoch necháme vyschnúť este tých 5 až 8 hodín a až tak možeme pásy spojit dokopy.

Skladovanie

Čo sa týka skladovania, tak pásy nikdy neskladujeme v teplých priestoroch a ak, tak len krátkodobo na čas nevyhnutný pre ich vysušenie, ale mimo sezónu dbajte na uskladnenie v chladnejších priestoroch, ako je pivnica prípadne ich môžete skladovať aj v ľadničke :) Po sezóne si pásy nalepte na sieťku, vložte do púzdra a takto ich skladujte, nakoľko ide o najšetrnejší spôsob ako predlžiť živostnosť lepidla. Ak je servis dôkladný, životnosť pásov viete kľudne predlžiť na 4 a viac rokov.

0